Новини

Правила перебування українців у Польщі з січня 2023 року

Правила перебування українців у Польщі: що зміниться з січня 2023 року

У Польші з’явився проект поправок до Спеціального закону «Про допомогу громадянам України у зв'язку із збройним конфліктом на території цієї держави». Це пов’язано із прагненням уникнути нецільової виплати грошової допомоги біженцям.

Що зміниться?

✅ Згідно з новими правилами, українці, які в'їхали до Польщі після 24 лютого 2022 року, повинні обов'язково оформити номер PESEL. Також, як дозвіл на проживання можна використовувати електронний документ, доступний у додатку Diia.pl.

ВІдповідно до поправки довідка про тимчасовий захист буде давати її власнику право перетинати польський кордон без необхідності багаторазового отримання візи.

✅ Друга зміна стосується порядку проживання біженців у Польщі. Повідомляється, що з 1 лютого 2023 українці, які перебуватимуть у Польщі понад 120 днів, будуть зобов’язані оплачувати 50% вартості свого проживання. Зауважується, що ця сума становитиме не більше 40 злотих на одну особу на день.

А вже з 1 травня 2023 року біженці, які перебуватимуть у Польщі 180 днів і більше, оплачуватимуть 75% витрат, але не більше 60 злотих з особи на день.

Водночас, вразливі категорії – інваліди, діти, пенсіонери, вагітні жінки, особи з дітьми до року, опікуни не менше трьох дітей, а також люди у складному фінансовому становищі зможуть і надалі проживати безкоштовно.
Україна Польща
Поділитись: