Новини

Дозвіл на проживання для українців в Естонії

Українські біженці, які отримали тимчасовий захист в Естонії, зможуть подати заяву на продовження онлайн. Це можна буде зробити за 1-3 місяці до закінчення дії посвідки на проживання в країні.

Postimees
Естонія надала статус тимчасового захисту понад 40 тисячам громадян України. Тепер для його продовження можна подавати клопотання серед самообслуговування Департаменту поліції та прикордонної охорони asylum.politsei.ee.

Тимчасовий захист – це річний дозвіл на проживання, який надає громадянам України та членам їхніх сімей ті ж права, що й мешканцям Естонії, пояснила комісар бюро ідентичності та статусів Департаменту поліції та прикордонної охорони Марина Пилдма.
"Оскільки війна в Україні триває, люди, які отримали тимчасовий захист, можуть продовжити посвідку на проживання. Для цього необхідно подати клопотання в середовищі самообслуговування Департаменту поліції та прикордонної охорони", - сказала вона.

Терміни подання заявки – за один-три місця до закінчення дії посвідки на проживання. Раніше, як за три місяці, подавати клопотання не можна.

При заповненні заявки необхідно вказати свій особистий код, дані посвідки на проживання та зареєстроване місце проживання в Естонії. В окремих випадках співробітники можуть зв'язуватися з біженцями особисто, щоб попросити додаткову інформацію або попросити їх з'явитися в бюро.

"Продовження посвідки на проживання в рамках тимчасового захисту для громадян України безкоштовно. При подачі клопотання необхідно вказати, в якому бюро обслуговування ви хочете отримати свою нову карту посвідки на проживання. Якщо після подання клопотання ви зміните місце видачі документа, за це потрібно буде заплатити" – додала чиновниця.

З 10 грудня можливість просити про продовження посвідки на проживання в рамках тимчасового захисту в Естонії з'явиться у 17 142 осіб.
ЄС
Поділитись: