Новини

Укрзалізниця додала в застосунок можливість купівлі квитків зі зручними пересадками

👨🏻‍💻Укрзалізниця повідомила про чергове оновлення власного додатка для придбання квитків на потяг. Оновлення надасть можливість купувати квитки онлайн, обираючи оптимальний варіант маршруту зі зручними пересадками.

Тож як це працює:

  • мінімальний час на пересадку між різними поїздами — 20 хвилин (щоб пасажири мали час зорієнтуватись на станції)
  • максимальний час у дорозі — 36 годин (пересадки, які вимагатимуть більшого часу в дорозі, не пропонуватимуться пасажирам)
  • підбираємо максимально зручні рейси для пересадок, з мінімальною відстанню по маршруту
  • пересадка в межах одного поїзда

Крім цього, тільки в застосунку доступна додаткова логіка пересадки: пасажир може пересісти всередині одного й того самого поїзда. Якщо в поїзді немає одного вільного місця протягом всього маршруту — система запропонує пасажиру під час поїздки просто пересісти на інше місце, яке звільнить пасажир, що виходить раніше. В такому випадку пасажиру прийде два квитки на один і той самий поїзд.

Оновлення ставатиме доступним всім користувачам поступово впродовж тижня. Завантажуйте додаток за посиланням app.uz.gov.ua.

Як працює пересадка в межах одного поїзда.

Припустимо, пасажиру терміново треба їхати із Запоріжжя до Львова. Квитків на весь маршрут вже не залишилось, оскільки до відправлення поїзда лишається близько 6 годин.

Проте, все ще є вільні місця на різні частини маршруту всередині одного поїзда:

у поїзді №86 Запоріжжя – Львів ще залишилось кілька квитків від Запоріжжя до станції Пʼятихатки
а у Пʼятихатках звільниться і не викуплене до Львова місце пасажира, який їхав із Запоріжжя і вийде на станції Пʼятихатки.


Система бачить цю опцію, і пропонує пасажиру купити квитки, здійснивши пересадку всередині одного поїзда наступним чином:

  • від Запоріжжя до Пʼятихаток пасажир поїде на одному з місць, які все ще лишаються вільними від початкової точки маршруту
  • а на станції Пʼятихатки пересяде на інше місце в тому ж поїзді, яке звільниться по прибуттю поїзда на станцію
При виборі цієї опції пересадки, пасажир купує два квитки на різні частини маршруту. При цьому, така поїздка, на жаль, буде коштувати дорожче, ніж прямий квиток: система на основі тарифної політики визначає поїздки від початкової до кінцевої точки маршруту як найдешевші, а поїздки між проміжними точками маршруту – як дорожчі.

Укрзалізниця в перспективі ініціює зміни регульованої тарифної політики, щоб під час купівлі таких комплексних квитків до них застосовувались інші коефіцієнти, які дозволять зрівняти вартість прямого квитка і квитка з пересадкою в межах одного поїзда. Проте такі зміни потребують часу, якого немає у пасажирів, яким терміново треба здійснити поїздку.

Де купити квитки на поїзди Укрзалізниці?

Квитки на поїзди можна придбати на офіційному сайті Укрзалізниці booking.uz.gov.ua, в мобільному застосунку, а також у чат-боті. Інформація про міжнародні рейси на сторінці uz-vezemo.com.
Україна
Поділитись: