Новини

Водійські права Канади

❓Які права я отримую в обмін на свої з України?

🔹Існує три типи прав на керування транспортними засобами класу G (включає легкові автомобілі, мікроавтобуси, невеликі вантажівки):

🔸Клас G1: перший рівень ліцензування. Власники G1 можуть керувати транспортними засобами класу G у супроводі водія з повною ліцензією і стажем водіння не менше чотирьох років.

🔸Клас G2: другий рівень ліцензування. Власники можуть керувати транспортними засобами класу G без супроводу іншого водія.

🔸Клас Full G: повне посвідчення водіння автомобіля, мікроавтобуса або невеликої вантажівки. Додаткові обмеження застосовуються до осіб віком до 21 року.

🔹Зазвичай, канадці складають тест на кожен з цих класів прав окремо. Між кожним іспитом має пройти щонайменше рік (для набуття практичного досвіду водіння). Втім, якщо у вас були права з України, це очікування можна оминути. Аби отримати канадське водійське посвідчення, спочатку Вам доведеться скласти тест-теорію. Якщо Ви успішно його складете - отримаєте водійське посвідчення категорії G1 - це початкова водійське посвідчення. Потім, якщо Ви хочете бути допущені до дорожнього тесту і спробувати здати на категорію Full G (відразу, без очікування),

🔸Зазвичай потрібно пред’явити довідку від консульського відділу посольства України в Канаді, яка підтверджує, що у Вас є водійське посвідчення. Зазначаємо, ща наразі на цю вимогу діє вийняток: якщо особи не можуть пред’явити підтвердження свого водійського посвідчення (DL), вони також можуть заповнити власну декларацію, щоб вказати досвід водіння за кордоном.

❓Особливості для водіїв з стажем менше 2-х років

🔹 У разі, якщо досвід менше 2-х років (не враховуючи учнівське посвідчення водія), процедура аналогічна, але в результаті замість повного посвідчення водія (Class G) видається посвідчення водія-новачка (Class G1). Після отримання стажу водіння 2 роки, можна пройти ще один дорожній тест, за аналогічною описаний вище процедурі, після успішної здачі якого видаються повні права водія (Class G).


❓Медичні обстеження

🔹При оформленні посвідчень водія працівники офісу ліцензування водіїв запитують про наявність медичних проблем, які можуть впливати на водіння. За наявності таких проблем, може бути необхідно пройти медичне обстеження. Також, такі обстеження необхідно проходити водіям віком 80 і більше років.
Канада
Поділитись: