Новини

Єврокомісія продовжила дію тимчасового захисту для українців ще на один рік

Європейська комісія прийняла рішення продовжити ще на один рік дію Директиви тимчасового захисту – до березня 2024 року. Тимчасовий захист надає українцям, змушеним залишити країну через війну, низку прав, зокрема, на роботу, житло, освіту, медичну допомогу. Про це сьогодні у Брюсселі повідомила європейський комісар з питань внутрішніх справ Ілва Йохансон.

Джерело: https://tripmydream.com/media/novosti/evrokomisija-prodovzhila-diju-timchasovogo-zahisty-dlja-ykragintsiv-sche-na-odin-rik

🗣«Сьогодні вранці ми прокинулися, почувши, як падають бомби на Київ, Одесу, Львів та інші міста. Це лише демонструє, наскільки важливо продовжувати надавати підтримку Україні та демонструвати солідарність із українцями. Сьогодні ми говоримо про підтримку ЄС, яку ми надаємо українським біженцям як у ЄС, так і тим, хто хотів би повернутися додому. Тому сьогодні маю два оголошення… Я хочу оголосити, що Директива про тимчасовий захист продовжена до березня 2024 року. Те, що ми побачили сьогодні вранці, також дає змогу чітко зрозуміти, що ми продовжуватимемо вітати всіх, кому доведеться їхати до ЄС», – заявила єврокомісар.

Друге оголошення Йоханссон стосувалося тих українців, які планують повернутись додому на певний час. «Якщо ви вирішите поїхати в Україну, а потім ситуація несподівано зміниться, і вам знову доведеться виїжджати з країни, ЄС завжди вас прийме та продовжить захищати», – уточнила Йохансон.

Відповідно до правил, у разі повернення біженців з ЄС на тривалий період, статус біженця втрачає чинність, і «формально на вас більше дія Директиви не поширюється, і ви повинні вийти з реєстру Директиви про тимчасовий захист», але єврокоміссар уточнила, що за українцями залишиться право на тимчасовий захист.

👉«Багато хто з біженців бояться вийти з реєстру, бо їм, можливо, знову доведеться знову тікати, і ми це розуміємо. Тому ми вирішили, що вам не потрібно виходити з реєстру – ви можете залишити за собою документи про тимчасовий захист, які ви отримали. Все, що ви повинні зробити, так це повідомити національні або місцеві органи влади за місцем знаходження, що ви повертаєтеся в Україну. Але вам не потрібно віддавати вашу картку і ви можете залишити за собою реєстрацію», – повідомила Йоханссон.
ЄС
Поділитись: