Новини

МЗС України дало розпорядження закордонним дипломатичним установам

МЗС України дало розпорядження закордонним дипломатичним установам із 18 травня відновити прийом заяв на вчинення консульських дій чоловікам призовного віку, йдеться у повідомленніпресслужби. (https://mfa.gov.ua/consul/forua/rozyasnennya-mzs-shchodo-vidnovlennya-prijomu-zayav-na-otrimannya-konsulskih-poslug-dlya-okremih-kategorij-gromadyan) Технічна пауза в прийомі нових заяв тривала з 23 квітня.

Згідно із повідомленням, за кілька тижнів технічної паузи МЗС актуалізувало нормативні документи та внесло зміни до алгоритмів інформаційно-комунікаційних систем, що привело консульську діяльність у відповідність до закону про мобілізацію.

Окрему роботу провело Міністерство оборони та інші органи влади для створення механізмів оновлення військово-облікових даних і їхньої синхронізації з консульськими послугами МЗС.


З 18 травня чоловіки віком 18-60 років, які перебувають/проживають за кордоном, мають можливість подати заяви на отримання консульських послуг. Поряд із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, заявники мають також подати свій військово-обліковий документ у паперовому або електронному вигляді.

При цьому слід звернути увагу, що паперовий документ можна буде подавати лише до початку роботи електронного кабінету призовника, в якому кожен зможе самостійно сформувати електронний документ.
Згідно з інформацією Міністерства оборони, електронний кабінет буде реалізований у форматі мобільного застосунку «Резерв+», (https://forbes.ua/news/minoboroni-zapuskae-mobilniy-zastosunok-rezerv-dlya-viyskovozobovyazanikh-prizovnikiv-ta-rezervistiv-17052024-21222) який можна буде завантажити лише з офіційних маркетів App Store та Google Play. Застосунок для військовозобовʼязаних зʼявиться 18 травня.
Україна
Поділитись: