Новини

Які речі заборонено перевозити через кордон під час виїзду з України?

🛂 Працівники митниці перевіряють багаж та особисті речі українців під час перетину кордону. Тому варто знати, що не можна перевозити з собою через митницю:

👉Державна митна служба України нагадує про заборону ліків, деяких продуктів харчування та інших предметів:

❌Сало та ковбаси; свіже м`ясо; сир, молоко та кисломолочні продукти; понад 20 кг риби та 125г осетровоі‌ ікри (для перевезення більшого об'єму потрібно зробити запит на спеціальний дозвіл).

👉 На деякі лікарські засоби також встановлена заборона. Наступні категорії медичних препаратів перевозити заборонено:

❌Ліки з наркотичними чи психотропними речовинами, які не призначені для медичного застосування; потужні лікарські препарати, якщо на них немає рецепта від лікаря;ліки, об'ємом понад 500 мл.

❗️Категорично заборонено перевозити зброю, отруту та культурні чи історичні пам’ятки.

📌 В якій кількості можна перевозити тютюн та алкоголь?

Існує обмеження на перевезення алкоголю і тютюну. Їх можна перевозити особам, яким виповнився 21 рік, наземним транспортом в обмеженій кількості:

✅Міцні алкогольні напоі‌ (максимум 1л на людину); напої міцністю менше ніж 22,3% (максимум 2 л на людину); пиво (до 16 л); вино (окрім ігристого - до 4 л); дві відкриті пачки сигарет; сигари (максимум 10 шт.); рідини для куріння електронних сигарет (до 10 мл).

📌Митники мають право перевірити особисті речі громадян, які перетинають кордон. Ввезені за кордон речі отримують статус «тимчасово перевезених», а тому при поверненні з-за кордону власник повинен забрати їх назад.

✅Мито не накладається на особисті речі, якщо їх вартість менша, ніж:

€150 для осіб до 15 років;
€300 для осіб від 15 років;
€430 при авіаперельоті.

Повний перелік особистих речей та їхню кількість, які можна везти із собою з України, можна прочитати на сайті Державної митної служби 👉🏻 https://customs.gov.ua/informatsiia-dlia-gromadian
Україна
Поділитись: