Новини

Чи може українець вести бізнес в Канаді

Чи можуть українці, які прибули до Канади за програмою CUAET, відкрити федеральну корпорацію в Канаді та вести бізнес?

Так, можуть. Українці можуть відкривати як федеральні корпорації, бути президентами своїх копаній, так і працювати як аналог українського ФОПу (в Канаді це називається sole proprietorship).

Вимога до відкриття федеральної компанії - 25% ради директорів компанії повинні мати статус постійного резидента чи громадянина Канади.


Ось офіційне урядове джерело:
https://corporationscanada.ic.gc.ca/eic/site/cd-dgc.nsf/eng/cs06643.html

Далі, про ФОПа по-канадськи.


На відміну від України, в Канаді, якщо ви хочете бути самозайнятим (self-employed), вам необов"язково реєструватись відразу. Ви можете почати свій невеликий бізнес як small supplier (малий постачальник) просто під своїм іменем. Малим постачальником вважається бізнес, дохід якого не перевищує CAD $30 тис. за квартал або за чотири квартали поспіль.
Якщо ваш дохід перевищує цей ліміт, то ви повинні зареєструватись як платник GST/HST податків https://www.canada.ca/en/revenue-agency/services/tax/businesses/topics/gst-hst-businesses/when-register-charge.html

Реєстрація імені бізнесу також необхідна, якщо ви хочете вести бізнес під іншим іменем, навіть якщо ви і далі ФОП.


Також вивчайте додатково, які вимоги щодо реєстрації бізнесу є у вашій провінції.
Також пам"ятайте, що основна різниця між ФОП та корпорацією у відповідальності, податковій звітності тощо.


Пост про те, чи можна відкрити бізнес. Відповідь "так".


Якщо ж ваша мета - імміграція до Канади, то відкриття бізнесу та самозайнятість не кваліфікується для отримання статусу постійного резидента.


Бізнес-імміграція можлива, якщо ваші інвестиції в канадську компанію стартують від $250-500К+ (окремі програми), однак там стільки вимог, що легше зробити імміграцію як найманий працівник, а вже потім займатись бізнесом.
Канада
Поділитись: