Новини

Нюанси з паспортом: причини, чому можуть не випустити за кордон

Під час планування всіх типів поїздок необхідно перевіряти, чи все добре з вашим закордонним паспортом. Є кілька нюансів, через які вас можуть не пропустити на кордоні.

❗️Пошкоджений закордонний паспорт

Документ діє протягом 10 років. Невеликі потертості не є проблемою, а ось якщо особисті дані або сторінки нечитані, вас можуть не пропустити. Крім того, не підійде документ із вирваними, розмальованими чи порізаними сторінками.

❗️Промоклий паспорт

До документа, на який пролили воду, каву та інші напої можуть виникнути питання. Паспорт може бути у разі цього пошкоджений чи знебарвлений. Якщо це незначні пошкодження країв сторінок, то проблем не повинно бути.

❗️Оновлення особистих даних

Наприклад, зміна прізвища під час одруження. Термін заміни закордонного паспорта після зміни прізвища – лише 1 місяць. Але такі моменти краще перевіряти, якщо ви бронювали квитки за старими даними.

❗️Недостатньо сторінок

Переконайтеся, що у вашому паспорті є ще щонайменше дві вільні сторінки для штампів та віз. Італія, у свою чергу, потребує цілого листа для друку. На кордоні штамп можуть поставити як у вільному місці вже розпочатої сторінки, так і на новій.

❗️Невідповідність фото

Якщо на фото у вас дуже багато макіяжу або ж ви змінили зовнішність — зачіску або зробили пластичну операцію, то краще поміняти фото в документах.

❗️Закінчується термін дії документа

Паспорт має бути дійсним не менше трьох місяців після дат, на які мандрівники планують подорож. Крім того, краще перевіряти ще раз і пам'ятати, коли закінчується 10 років з дня видачі документа.
Україна
Поділитись: