Новини

Пляжні прапори, що вони означають

Навіть у міських або готельних пляжах ви, напевно, бачили загадкові кольорові прапори або навіть чорну кулю поруч із вежею служби порятунку. Це взагалі не декоративний елемент або підготовка до бразильського карнавалу. Кожен з цих таємничих знаків має свій зміст, розуміння якого може врятувати життя. Вміти читати їх означає бути в безпеці. Пляжні прапори, так само як і дорожні знаки, майже однакові у всіх країнах світу. Їх можна поділити на 3 групи: дозвільні, попереджувальні, заборонні.

🟩Зелений прапор
Як і зелений сигнал світлофора, цей прапор означає, що все спокійно, море безпечне. Непогоди не передбачається, можна плавати і нуритися. Зелений прапор — найпоширеніший, тому часто його навіть не встановлюють.

🚩🟨Червоно-жовтий прапор
Все в порядку, купатися можна. Зазвичай цими прапорами позначають межі дозволеної для плавання зони. Крім того, цей прапор має і друге значення: на пляжі є служба порятунку. Якщо порушник вирішить купатися за червоно-жовтими прапорами, в відкрите море, то порятувальники малоймовірно зможуть прийти на допомогу в разі НП, оскільки можуть просто не помітити потерпілого.

🟨Жовтий прапор
Як і жовтий сигнал світлофора, чистий жовтий прапор попереджує про зміну кольорів або станів. Це означає, що є ризик. Плавати в одиночку небезпечно, краще в компанії, щоб поруч був людина, яка зможе прийти на допомогу.

🟦Синій або іноді фіолетовий пляжний прапор
Як і жовтий прапор, синій або фіолетовий попереджує про небезпеку. Скоріш за все, в морі помічені недружні до людини представники морської фауни. Колючі морські їжаки, скати, отруйні медузи, водяні змії та інші мешканці глибин малоймовірно порадують відпочиваючих. Синій прапор говорить: плавати можна, але на свій страх і ризик, проявляючи особливу увагу і обережність.

⬜️🦈Білий прапор, в центрі якого зображена акула, сигналізує: ні в якому разі не заходьте в воду — поруч з пляжем хижак!

🏁Шахматний чорно-білий пляжний прапор
Увага, спортсмени на воді! Зазвичай такий прапор позначає, що на береговій території можна безпечно займатися серфінгом. Скоріш за все, тут знаходиться який-небудь серфінг-клуб або навіть проходять змагання з цього красивого виду спорту. Плавати в зоні шахматного прапора не варто, так як можна отримати травму від удару дошкою і навіть є ризик потрапити під гідроцикл або катер з водним лижником на прицепі.

🟫🟧Коричневий або помаранчевий пляжний прапор
Купатися заборонено. Вода брудна, або сам пляж забруднений.
Цікаве/Корисне
Поділитись: